סדר במלתחה: עכשיו שחלקנו נמצאים בבידוד אם מבחירה ואם מחובה , יש לך אפשרות לעשות דברים שהשגרה לא מזמנת לך ולכן זה זמן טוב גם לסדר את המלתחה שלך להפטר ממה שלא מתאים ולהנות מהבגדים שאת נראית בהם מעולה, כדי שכל פעם שתפתחי את הארון , את תסכלי על הפריטים שיש לך בשמחה ותהני להתלבש.

מלתחה ב

אז איך עושים סדר במלתחה?

 1. יש להוציא החוצה את כל תכולת הארון ובסופו של תהליך, נחזיר פנימה רק את מה שבאמת נחוץ לנו.

2. בגדים שלא לבשנו כשנתיים, לא נלבש יותר ונעביר אותם הלאה למי שכן יוכל להיות להנות מהם (ובאותה הזדמנות גם נתרום לאחרים). בגדים אלו כוללים בגדים שכבר קטנים/גדולים עלינו, בגדים שקנינו פעם ברגע של התלהבות חולפת ומעולם לא לבשנו. בגדים שכבר נראים בלויים, מוכתמים, התכווצו בכביסה וכדומה.

3. לעיתים, יש בגדים שאנו קשורות אליהם סנטימנטאלית ועל אף שאנו יודעות שלעולם לא נלבש אותם שוב, אנו מתעקשות לשמור אותם. אחת הדרכים לומר לבגד כזה שלום, הוא למסור אותו למישהי שאת אוהבת שעדיין יכולה להנות ממנו .

בלוג 32 תמונה 2

4. את שאר הבגדים ניתן לחלק לשתי ערמות:

ערמה אחת למסור לארגונים שאוספים בגדים לכל מיני צרכים

ערמה שנייה תוכלי לגשת לחנות יד שנייה הקרובה לאזור מגורייך ולנסות למכור אותם.

5. אחרי שהוצאת את כל הבגדים מהארון ומיינת לאלה שעוד תלבשי ואלו שלא , זה הזמן להחזיר את הבגדים לארון בצורה מסודרת כשהם מקופלים, נקיים ומאורגנים בצורה הגיונית.

לדוגמא: נפריד בגדי חורף מקיץ ונניח במקום זמין את אלו שרלוונטיים לעונה.

מיון נוסף הוא לפי סוג קטגוריות: מכנסיים בנפרד, חולצות בנפרד, נפריד גם בין בגדי ערב לבגדי-יומיום.

ובתוך הקטגוריות לסדר את הבגדים לפי צבעים – כך שאם למשל מתחשק לך ללבוש חולצה לבנה, כל החולצות הלבנות יהיו מרוכזות זו לצד זו ויהפכו את ההחלטה למהירה.

נתלה על קולב את השמלות, החצאיות והז’קטים, את הבגדים שנוטים להתקמט .

מלתחה

6. כאשר את מסדרת את הארון את גם יודעת בדיוק מה יש לך ומה אין לך ובכך את מונעת גם את הקריאה הידועה ” אין לי מה ללבוש”,  במקביל את יכולה לעשות רשימה ולבדוק בדיוק מה חסר לך.

אז עכשיו שהסדר במלתחה נעשה ומצאת כמה פריטים שאת מאד אוהבת ולא יודעת איך לשלב אותם, נסי את הרשת החברתית המצויינת לתמונות ולאופנה PINTREST,  כתבי את תיאור הפריט (למשל אם יש לך חולצה אדומה  –  כתבי באנגלית  RED SHIRT OUTFIT ותקבלי הרבה תמונות עם מראות שונים בהם משולבת החולצה.

 כל תחילת עונה היא סימן להתחדשות והתבוננות . אך קודם היפטרי מהישן ומכל מה שלא מתאים לך יותר.

הכי חשוב: עשי זאת בכיף, סידור הארון הוא פעולה של אהבה כלפי עצמך ולא עוד משימה מטרידה.

תדמית

אפשר לעקוב אחריי גם בדף הפייסבוק שלי: כאן ובאינסטגרם : כאן 

מזמינה אותך להוריד את המדריך החינמי שלי – איך להתלבש בסטייל – כאן