סטייל אישי: הבגדים שאנו לובשים מדברים את מי שאנחנו, את מה שאנחנו חושבים על עצמנו, את איך שאנו מרגישים בתוכנו, מפני שאופנה היא שפה לכל דבר.

החוקרת פרופ’ אליסון לוריא, שכתבה את הספר The Language of Clothes , טוענת ששפת האופנה היא שפה ויזואלית בעלת דקדוק, כללי תחביר ואוצר מילים. המשמעות היא שיש ללמוד אותה בדיוק כמו שרוכשים שפה חדשה, כמו כל דבר בחיים שאנחנו רוצים לסגל לעצמנו, ולכן נדרש מאיתנו להיות על זה, ולהתאמן בזה – סטייל אישי

אף אישה לא קמה בבוקר ונראית כאילו היא יצאה מז’ורנאל או פרסומת לחיים היפים. נשים עם סטייל משקיעות ומתאמנות בזה, מחפשות השראה ורוכשות להן את השפה הויזואלית שלהן.

אם כך איך מפתחים סטייל אישי ומה זה בכלל?

1. גלי את מקורות ההשראה שלך

האינסטגרם והפינטרסט, אלו שתי פלטפורפות לאיתור פאשניסטות, סטייליסטיות ובלוגריות אופנה וסטייל. סמני תמונות של אאוטפיטים שמרגשים אותך ושמרי בטלפון באלבום . –  “Look Book”, כך תרכזי את התמונות במקום אחד וזה יאפשר לך לזהות את המכנה המשותף ביניהן ואת הסגנון המועדף עלייך .

2. –  מהו סגנון אישי?

סגנון הלבוש מושפע  מעיסוק , השקפת עולם, תחביבים, אמונות ודרך חיים. כדי לדעת איזה מסר את רוצה להעביר לעולם ללא מילים, שמתאים לעיסוק שלך  ולאורח חייך, הכיני רשימה של המשאבים הקיימים והחשובים לך ושאותם חשוב לך להציג בהופעה שלך -. אלו יעזרו לך להבין מה את רוצה להגיד ומהו המסר שלך, כך יהיה לך הרבה יותר קל להטמיע זאת במלתחה ובלבוש שלך. זהו למעשה ראשיתו של סגנון אישי ושלב חשוב ומהותי בפיתוחו.

נסי לאתר אותו על פי הסגנונות הבאים:

3.הכירי את היתרונות שלך

האסטרטגיה לסטיילינג מנצח היא תמיד להבליט ולהדגיש יתרונות ולהסוות איזורים מאתגרים, לכן הכירי את מבנה גופך ומה יחמיא לו, ולא פחות חשוב גם מה לא יחמיא לו, מפני שגם אם תשקיעי המון בהתאמת הפריטים השונים, אם הם לא יחמיאו לך ולגופך – זה לא יראה טוב.

 

4.  הרכיבי לך את המלתחה בהתאם לסגנון שלך

מלתחה בסיסית המורכבת מפריטים בגזרה שמחמיאה לך, תמיד תשרת אותך. אין טעם להאחז בפריטי לבוש שתופסים לך מקום בארון ואת לא לובשת אותם, או לא שמחה בהם, לכן השקיעי זמן ועשי לך סדר במלתחה. אל תהססי למסור פריטי לבוש שלא משמשים אותך או בלויים, המלתחה שלך צריכה להיות מדוייקת , מחמיאה ומשמחת.

5. קניות

בדיוק כמו שאת הולכת לסופר לעשות קניות, כך הצטיידי ברשימת קניות לבגדים שאת צריכה להוסיף למלתחה שלך. קחי בחשבון שדיוק מלתחה לוקח זמן, זה לא קורה במסע קניות אחד. בנוסף ניסוי וטעייה יעזרו מאד , אל תגבילי את עצמך , צאי מאיזור הנוחות ונסי גזרות חדשות , יחד עם זאת אופנה במהותה חולפת, לכן לא כדאי לבסס את המלתחה על פריטים טרנדיים. מומלץ לקנות מידי עונה פריט או שניים טרנדיים לפי טעמך ולשלב אותם בחוכמה עם הפריטים הקיימים.

6. תחכום ועניין

אקססוריז הם חלק חשוב מהמראה. העשירי את המלתחה שלך בהם, מפני שכל אאוטפיט הכי פשוט שתבחרי ללבוש, יהפוך למעניין ומתוחכם בעזרת אלו, כמו למשל  ג’ינס וטישרט שיכולים להשתדרג פלאים באמצעות שרשרת עם נוכחות או צעיף קשירה בהדפס כלשהו.

7.  הסוד טמון בשילובים

שלבי ישן וחדש, מודפס וצבעוני, צמוד עם רפוי – יצירתיות היא שם המשחק, החוכמה היא ליצור שילובים חדשים מהפריטים הקיימים במלתחה. אותי זה מרגש הרבה יותר מלקנות עוד פריט.

8. התייחסי לבגדייך בכבוד הראוי להם

הפרידי את בגדייך משאר דיירי הבית וכבסי אותם, ב30 מעלות ולא יותר, כך תוכלי לשמר אותם לאורך זמן.

9. תתחילי להנות

זו העצה הכי טובה שאני יכולה לתת לך, תתמסרי, תשקיעי ושימי לך למטרה לראות את היתרונות והחוזקות שבך.

מניסיון אישי, אספר לך שבמהלך הזמן הסגנון שלי התפתח בהתאם להתפתחות אישית, הרי זה  הולך ביחד החיצוני והפנימי. השתדלי לצאת מאיזור הנוחות ולהתנסות, ואם את מרגישה שאת  צריכה עזרה / יעוץ בפיתוח הסגנון האישי שלך, בואי נדבר.